Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

3 grudnia 2021 r.
17:23

Puławscy wolontariusze mają dobre serca. Otrzymali nagrody [zdjęcia]

Autor: Zdjęcie autora rs
43 1 A A

Na co dzień pomagają innym. Organizują charytatywne akcje, robią świąteczne paczki, opiekują się chorymi i niepełnosprawnymi, walczą o dobrostan zwierząt. Dzisiaj, za swoją aktywności i zaangażowanie otrzymali nagrody "Wolontariusz Roku Powiatu Puławskiego".

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W piątek, 3 grudnia, w puławskiej hali sportowej ZST odbyła się gala III Powiatowego Dnia Wolontariatu. W tym roku nagrody z rąk starosty otrzymało 25 osób i 4 organizacje społeczne. Oto oni:

Ewelina Pawłowska, Anna Słomka i Agnieszka Gutkowska. Opiekunki Szkolnego Klubu Wolontariusza w ZSO nr 2 w Puławach. Prowadzą szkolenia dla wolontariuszy, współpracują z Dziennym Ośrodkiem Adaptacyjnym, ŚDŚ w Wólce Profeckiej, Schroniskiem Brata Alberta w Puławach, Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt w Puławach, Hospicjum oraz Fundacją Krzewienia Kultury Artystycznej Osób Niepełnosprawnych "Mazowiacy".

Monika Oleś. Wolontariuszka Szkolnego Klubu Wolontariusza w ZSO nr 2 w Puławach. Wspiera schronisko dla bezdomnych zwierząt, ŚDS oraz centrum terapii "Inicjatywa". Pomagała w balu karnawałowo-walentynkowym w Dziennym Ośrodku Adaptacyjnym w Puławach. Przygotowywała paczki dla podopiecznych Brata Alberta.

Siostra Anuarita Ewa Tutka. Siostra ze Zgromadzenia Benedyktynek Misjonarek jest dyrektorem Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego i wiceprezesem Fundacji Benedyktyński Zakątek w Puławach. Organizuje akcje charytatywne, jak Anioł Dobroci, czy Niebieski Bieg z Aniołem. Pomaga również rodzicom niepełnosprawnych dzieci.

Patrycja Oroń, Julia Stefanek. Członkinie Nieformalnej grupy działania "Emerka" powołanej przez Fundację Latający Ludzie w Kazimierzu Dolnym. Brały udział w zbiórce darów na rzecz Franka Fernezy, rodziny Duniów oraz w akcjach pomocowych szkoły w Kazimierzu. Zaangażowane w promocję pomocy psychologicznej dla nastolatków, realizują projekt "Samoświadomi".

Karolina Stępień. Działaczka Fundacji Po Ludzku Do Zwierząt - Przyjazna Łapa. Jeździ na interwencje, pomaga chorym zwierzętom. Swoją działalnością promuje przyjazne podejście do zwierząt.

Elżbieta Krawczyk. Członkini fundacji BezMiar. Pomaga seniorom. W okresie pandemii organizowała im spotkania na świeżym powietrzu służące poprawie ich kondycji fizycznej i samopoczucia.

Małgorzata Chrzan. Pielęgniarka SP ZOZ w Baranowie i wolontariuszka. Opiekuje się potrzebującymi. Pomaga w zabezpieczaniu medycznym imprez ogranizowanych w gminie. Działa na rzecz bezpieczeństwa dzieci w internecie.

Alicja Księska. Animatorka młodzieżowej kultury. Organizuje i bierze udział w akcjach charytatywnych, ściśle współpracuje z Kazimierskim Ośrodkiem Kultury, Promocji i Turystyki. Współpracuje z fundacją „Latający Ludzie” oraz z referatem kultury kazimierskiego Ratusza.

Paweł Małecki. Współpracownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Puławach. Zaangażowany w pomoc ludziom chorym na Covid-19. Działacz na rzecz społeczności lokalnej.

Bożena Krygier. Nauczycielka oraz członkini zarządu Stowarzyszenia Rodzina. Aktywna działaczka społeczna. Organizuje letni i zimowy wypoczynek dla dzieci, konkursy i społecznie użyteczne akcje, w tym Wigilię Miejską.

Monika Rudnik. Wolontariusz Stowarzyszenia Rodzina. Wspiera organizację Orszaku Trzech Króli, a także inne uroczystości i akcje charytatywne, w tym Dni Papieskie.

Bogdan Rudnik. Wolontariusz Stowarzyszenia Rodzina. Twórca "Chlebka Albertyńskiego". Wspiera organizację Dni Papieskich.
Janina Sęk. Członkini oraz skarbnik Katolickiego Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych „Bratek”. Pomaga osobom niepełnosprawnym.

Stanisław Kasperek. Od 1983 roku należy do Katolickiego Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych „Bratek”, były wiceprezes tego podmiotu. Działa na rzecz osób potrzebujących pomocy.

Marcin Rafalski. Wolontariusz Puławskiej Fundacji Osób Niepełnosprawnych PA-KT. Organizuje spotkania, naprawia sprzęt rehabilitacyjny, pomaga w zakupach orazy uczy niepełnosprawnych korzystać z komputera.

Sylwia Skwarek. Prezes Stowarzyszenia Kobiet Gminy Końskowola "Róża". Działaczka ośrodka wsparcia środowiskowego "Nadzieja". Animatorka w dziennym domu pomocy w Starej Wsi.

Mirosław Kozioł. Opiekun Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży KANA. Promuje wolontariat wśród młodzieży, angażuje się w akcje charytatywne. Organizował Dzień Dziecka, pomagał przy Rowerowym Wyścigu po Kremówki. Pomagał także w zbiórce po wybuchu na ul. Krótkiej w Puławach. Jest zaangażowany również w Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

Marlena Wrotna. Sekretarz fundacji "Obok Nas". Wolontariusz Stowarzyszenia Przeszłość-Przyszłości. Animator i organizator wydarzeń, zbiórek i warsztatów.

Stanisław Kowalczyk. Sołtys Baranowa. Wspiera działanie lokalnego Klubu Seniora. Angażuje się jako wolontariusz, pomaga potrzebujących, pomaga w organizacji gminnych uroczystości.

Artur Mizura. Sołtys Klikawy. Wspierał powstanie świetlicy wiejskiej. Organizator społecznych akcji, w tym imprez dla dzieci i projektów charytatywnych.

Irena Anna Wawer. Przez ponad dwa lata bezinteresownie opiekowała się i wspierała finansowo ludzi chorych na raka.
Krystyna Wajszczuk. Działa na rzecz osób starszych. Współpracuje przy organizacji puławskiej "Senioriady".

Ochotnicza Straż Pożarna w Końskowoli. Druhowie oprócz gaszenia pożarów organizują zbiórki krwi promując je wśród lokalnej społeczności, zwłaszcza wśród młodzieży szkolnej.

Ochotnicza Straż Pożarna w Gołębiu. Strażacy z Gołębia również organizują zbiórki krwi. Prowadzili także zbiórkę elektrośmieci działając na rzecz środowiska.

Wolontariusze z I LO im. ks. A.J. Czartoryskiego w Puławach. Młodzież bierze udział w wielu akcjach charytatywnych. Uczniowie wspierają kwesty na rzecz hospicjum, tworzą świąteczne paczki, organizują kiermasze i zbiórki darów dla bezdomnych oraz podopiecznych ośrodków szkolno-wychowawczych.

Parafialny zespół "Caritas" przy parafii Miłosierdzia Bożego w Puławach. Jego członkowie od 20 lat prowadzą działalność wolontariacką, pomagają potrzebującym, pozyskują dla nich produkty spożywcze i paczki świąteczne.

Przed wręczeniem nagród, zaproszeni goście cierpliwie wysłuchali trwającej ponad godzinę konferencji poświęconej współpracy gmin z "trzecim sektorem". Wśród prelegentów znaleźli się samorządowcy, dyrektorzy domów i ośrodków pomocy, członkowie rad organizacji pożytku publicznego, stowarzyszeń, fundacji etc. W trakcie muzycznych przerywników na scenie wystąpiły młode wokalistki: Nikola Ciesielska oraz Iga Pyśkiewicz.

e-Wydanie

Pozostałe informacje

W Ratuszu będzie można oglądać wystawę fotografii przedstawiającą wspaniały sezon Orlen Oil Motoru Lublin

W Ratuszu będzie można oglądać wystawę fotografii przedstawiającą wspaniały sezon Orlen Oil Motoru Lublin

Będzie to doskonała okazja, by przypomnieć sobie jakie emocje towarzyszyły mistrzom Polski w drodze po kolejny tytuł PGE Ekstraligi

Wycinka nad Bugiem pod zaporę. Posłanki Lewicy interweniują u minister klimatu

Wycinka nad Bugiem pod zaporę. Posłanki Lewicy interweniują u minister klimatu

Przy granicy z Białorusią powstaje zapora elektroniczna, a to wiąże się z wycinką drzew na odcinku ponad 170 kilometrów. Posłanki Lewicy interweniują w tej sprawie w Ministerstwie Klimatu i Środowiska.

zdjęcie ilustracyjne

Śmiertelny wypadek o świcie. Dostawczak najechał na kobietę

Do śmiertelnego wypadku doszło dzisiaj nad ranem na drodze krajowej 74 w miejscowości Gorajec - Zastawie.

Filip Luberecki jest podstawowym zawodnikiem reprezentacji Polski do lat 20

Motor Lublin chce przedłużyć kontrakt z Filipem Lubereckim

Filip Luberecki trafił do Motoru w zimie 2023 roku z Escoli Varsovia. 19-latek systematycznie robi postępy i nie ma co ukrywać, że na pewno przyciąga uwagę większych klubów. Jego umowa z lubelskim klubem obowiązuje do 31 grudnia 2025 roku. Żółto-biało-niebiescy od jakiegoś czasu chcą jednak kontrakt przedłużyć

Będzie mniej asfaltu w Parku Bronowickim. Wykonawca wybrany

Będzie mniej asfaltu w Parku Bronowickim. Wykonawca wybrany

Miasto wybrało przedsiębiorcę, który podejmie się rewitalizacji Parku Bronowickiego w Lublinie. Początkowo mówiło się, że inwestycja może pochłonąć około 14 mln zł. Okazuje się, że może być mniej. Park w nowej odsłonie ma być gotowy do końca maja 2026 roku.

Siedziba rejonu w Radzyniu

Czy powtórzy się historia sprzed dekady? Pracownicy rejonu PGE zaniepokojeni

Czy historia z 2012 roku się powtórzy i PGE Dystrybucja zamknie placówkę w Radzyniu Podlaskim? Takie obawy mają pracownicy, którzy zwrócili się o pomoc do posłanki Małgorzaty Gromadzkiej (PO).

Projekt Volodia - piosenki Wysockiego w Domu Kultury LSM
koncert
29 listopada 2024, 18:00

Projekt Volodia - piosenki Wysockiego w Domu Kultury LSM

Projekt Volodia zrodził się z fascynacji twórczością Włodzimierza Wysockiego. Sprawcą powołania tego projektu jest Janusz Kasprowicz muzyk, aranżer, twórca i dyrektor artystyczny pierwszego w Polsce cyklicznego festiwalu poświęconego twórczości Wysockiego „Wołodia pod Szczelińcem”. Pieśni Wysockiego będzie można wysłuchać w piątkowy wieczór w Domu Kultury LSM.

W tym momencie nie ma możliwości zdobycia dofinansowania na budowę mieszkań komunalnych, więc miasto przekażę działkę Towarzystwu Budownictwa Społecznego, które ma szanse uzyskać preferencyjny kredyt i postawić blok z 48 mieszkaniami społecznymi

Rada jest na tak. TBS dostaje działkę i gotowy projekt

Nie mieszkania komunalne, jak pierwotnie zakładano, ale społeczne, należące do TBS powstaną najprawdopodobniej przy ul. Sikorskiego. Rada Miasta Zamość dała w poniedziałek zgodę na to, by miejskiej spółce przekazać działkę oraz przygotowaną wcześniej pełną dokumentację.

Terapia z udziałem Zenka Kupatasy i Dr Gree
koncert
29 listopada 2024, 19:31

Terapia z udziałem Zenka Kupatasy i Dr Gree

Zenek Kupatasa na każdym koncercie idzie ostro w pogo. Już w piątek wystąpi w Kultowej Klubokawiarni. Piątkowy wieczór zapowiada się nad wyraz energetycznie ponieważ publiczność Kultowej Klubokawiarni rozrusza lubelski zespół Dr Gree.

Zdjęcie z II Forum Kultury Studenckiej
MAGAZYN

Od buntu po nowoczesność. Jak zmieniała się kultura studencka?

Rozkwit kultury studenckiej przypada na ok. 50 lat temu. Od tego czasu wiele się jednak zmieniło i nie chodzi tylko o młodzież, ale również o rozwiązania systemowe.

Sanepid pozwala korzystać z wody, ale z piciem ostrożnie

Sanepid pozwala korzystać z wody, ale z piciem ostrożnie

Chlorowanie wodociągu czerpiącego wodę z ujęcia w Gołębiu w gminie Puławy przyniosło skutek. Ilość groźnych dla zdrowia bakterii spadła do bezpiecznego poziomu. Sanepid warunkowo pozwolił na korzystanie z wody. Ale przed spożyciem warto ją przegotować.

Pękające ściany w bloku przy ul. Wędrownej. Nadzór budowlany wkracza do akcji
Nasza interwencja
galeria

Pękające ściany w bloku przy ul. Wędrownej. Nadzór budowlany wkracza do akcji

Wracamy do tematu pękających ścian i ugięć stropu w bloku przy ul. Wędrownej w Lublinie. Mieszkaniec bezskutecznie próbuje wyegzekwować od dewelopera naprawę, a Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego miasta Lublin zapowiada kontrolę.

Łydka Grubasa: Strasznie mocno stoimy za nurtem polskiego rocka. | (Nie)Wyparzona Gęba
(Nie)Wyparzona Gęba
film

Łydka Grubasa: Strasznie mocno stoimy za nurtem polskiego rocka. | (Nie)Wyparzona Gęba

Gośćmi programu (Nie)Wyparzona Gęba byli członkowie zespołu Łydka Grubasa: Bartosz „Hipis” Krusznicki, Artur „Carlos” Wszeborowski oraz Dominik „Długi” Skwarczyński. Zapytaliśmy ich o początki zespołu, o to czy sądzili że Rapapara stanie się hitem, o współpracę z Kwiatem Jabłoni oraz o ciekawostki backstagowe.

Kadrowe roszady w więzieniu. Nowy dyrektor ma nowego zastępcę
Zamość
galeria

Kadrowe roszady w więzieniu. Nowy dyrektor ma nowego zastępcę

Już nie major Piotr Grabczak, ale kpt. Robert Ząbek jest zastępcą dyrektora Zakładu Karnego w Zamościu. To kolejna kadrowa zmiana w służbie więziennej, jaka zaszła w ostatnim czasie. A wszystko to po ucieczce groźnego przestępcy.

Grudniowy Jarmark Świąteczny w Zamościu ma już 10-letnią tradycję. Podczas wydarzenia odbywają się występy artystyczne, ale również handel. W minionych latach na straganach można było kupować najróżniejsze przedmioty, również rękodzieło

Świąteczny jarmark już wkrótce. Więcej rękodzieła, mniej „chińszczyzny”

Nie tylko handlowcy, których stać na opłatę za stoisko, ale być może również lokalni artyści i rękodzielnicy będą mieli dla siebie miejsce na grudniowym Jarmarku Świątecznym w Zamościu. Prezydent rozważa udostępnienie dla tej grupy specjalnego namiotu.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium